Екс-командувач ВМС пояснив відмову влади забирати кораблі з Криму

фото: i.trust.ua

Екс-командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук в телеефірі 112 каналу повідомив, що в державі прийняли рішення не забирати свої судна з території Кримського півострова, оскільки в такому випадку західні партнери країни просто перестануть чинити тиск на Російську Федерацію. Також віце-адмірал повідомив, що ті кораблі, які залишилися на території півострова, приблизно на 70% обладнані російською технікою. Якщо Київ забере свій флот, то втратить всі доводи, на підставі яких робив запити в різні інтернаціональні інститути, оскільки вони вирішать, що країни досягли домовленості, а отже – проблема вирішена.

Він також зазначив, що не так давно Україна отримала близько ста сорока вимпелів: кораблів, катерів, проте за роки незалежності країни понад шістдесяти п’яти одиниць техніки були списані і відправлені на металобрухт. Але при цьому, з часів СРСР, було реалізовано лише п’ять проектів, які раніше називали довгобудами.

Зазначимо, що екс-командувач військово-морськими силами Сергій Гайдук обіймав цю посаду протягом двох років з 2014 по 2016 роки. Він і раніше повідомляв в одному з своїх інтерв’ю 112 каналу, що Україна не збирається забирати свою військову техніку з Кримського півострова, і на те є свої причини.

Нагадаємо, що після так званого «приєднання» Криму до Росії в 2014 році, велика частина українських кораблів вивісила прапор військово-морського флоту РФ. Росія повернула Києву частину кораблів, але після того, як почався збройний конфлікт на сході України, передачу призупинено.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*