США та Росія по-різному оцінили підсумки спільної зустрічі в Женеві

фото: gdb.rferl.org

За підсумками зустрічі між Джоном Болтоном, радником президента Сполучених Штатів, і секретарем Ради Безпеки РФ Миколою Патрушевим не було підписано спільну заяву. Представники Росії пояснили це тим, що точкою розбіжності стало питання про невтручання у внутрішню політику інших держав.

Патрушев заявив, що від Болтона надійшла пропозиція внести в підсумкову заяву пункт, який підтверджує втручання РФ у американські вибори. У відповідь Патрушев запропонував зафіксувати в заяві пункт, що забороняє Сполученим Штатам втручатися у внутрішні справи інших держав. Сторони не досягли консенсусу і обидві пропозиції були відкинуті.

Болтон повідомив, що ключовою темою переговорів стала ситуація в Сирії. В ході зустрічі він зазначив, що головною метою як і раніше залишається виведення іранських військ. На думку радника, Росія і США повинні діяти спільно в цьому питанні. У Росії на подібну заяву відреагували негативно, зазначивши, що, насамперед, свої війська з Сирії необхідно вивести Сполученим Штатам, а потім вимагати цього від інших.

В ході зустрічі американський політик повідомив, що сирійська армія готується до застосування хімічної зброї. І підкреслив, що якщо це станеться, США завдадуть удар у відповідь.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*