Тимошенко має намір змінити форму правління в Україні

фото: ipnews.in.ua

24 серпня лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко представила проект нової Конституції України і заявила, що планує прийняти її до президентських виборів 2019 року. Експерти зробили припущення, що даний крок фактично є початком передвиборної кампанії Тимошенко.

Одним з головних пунктів нової Конституції стане зміна форми правління. Якщо сьогодні Україна є президентською республікою, то після внесення конституційних змін вона стане парламентською республікою, де буде передбачена посада канцлера. Таким чином, більшість повноважень перейдуть від президента до Верховної Ради.

З прийняттям нової Конституції будуть розширені повноваження місцевого самоврядування, реформована судова система, а також впровадженні референдуми, як форма безпосереднього волевиявлення населення. На думку Тимошенко, це дозволить повернути населенню України право вирішувати долю країни, а не залишить цю можливість вузькому колу корумпованих осіб. Зокрема, прийняти нову Конституцію Тимошенко також планує через референдум.

Вона підкреслила, що інтеграція України в ЄС та НАТО як і раніше залишається однією з пріоритетних цілей. Тимошенко також впевнена у відновленні територіальної цілісності України за рахунок повернення Донбасу та Криму.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*