Клімкін виступив проти польського закону про національну пам’ять

фото: media.slovoidilo.ua

На Facebook-акаунті міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з’явилося повідомлення, в якому він розкритикував польський закон про національну пам’ять. За словами міністра, прийняття цього закону дає можливість польській владі і громадським силам маніпулювати свідомістю населення Польщі.

Окремо Клімкін відзначив рішення польського Інституту національної пам’яті щодо історика Ігоря Купріяновича, якого звинувачували в приниженні польської нації.
Той факт, що Інститут відмовився починати розслідування проти Купріяновича, свідчить про перемогу здорового глузду, за словами Клімкіна. У той же час, сам закон про національну пам’ять продовжує функціонувати, тож в Польщі як і раніше залишається простір для маніпулювання. Клімкін впевнений, що поки діє цей закон, в країні не може бути свободи слова.

Нагадаємо, що Ігоря Купріяновича звинуватили в приниженні польської нації після його виступу на відкритті пам’ятника в Сагрині. На думку Люблінського воєводи Пшемислава Чернека, своєю промовою він спробував виправдати злочинні дії українських націоналістів. Історик провів паралель між подіями в Сагрині 1944 р., де в результаті дій польських партизан загинули українці, і Волинською трагедією 1943-1944 рр., коли тисячі поляків були вбиті українськими націоналістами.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*