В Україні введуть штрафи за бійки в школі

фото: auto.ria.com

Стрімке збільшення випадків насильства в українських школах підштовхнуло Верховну Раду до розробки законопроекту, в якому буде прописано адміністративне покарання для кривдників. Якщо раніше подібне правопорушення обмежувалося моральним осудом, то з прийняттям нового закону батьки кривдників змушені будуть сплачувати штраф.

Верховна Рада внесе в законопроект поняття «булінг», під яким мається на увазі моральне або фізичне насильство з метою викликати страх і тривогу у жертви. У законопроекті планують вказати штраф в розмірі від 340 до 850 грн., який буде накладено на кривдника. Якщо школяреві-правопорушнику менше 16 років, то обов’язок по виплаті штрафу покладається на його батьків. У разі повторного булінгу штраф збільшиться до 1700-3400 грн. У Верховній Раді планують передбачити покарання для шкільної адміністрації та вчителів, які приховали факт насильства. На них буде накладено штраф в розмірі від 850 до 1700 грн.

Раніше стали відомі результати анонімного інтернет-анкетування серед школярів, яким запропонували відповісти на питання «Чи ставали Ви жертвою насильства?».
Майже 31% респондентів відповіли «Так». Опитування провів учень 9 класу Павло Шатила.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*