Експерт розповіла, як поліпшити систему освіти в Україні

фото: hyser.com.ua

Український експерт в області науки та освіти Оксана Онищенко в своїй статті написала, що Україні необхідно кардинально поміняти підхід до системи освіти. Перш за все, це стосується фінансування, престижу професії вчителя і заробітної плати. У своєму дослідженні Онищенко посилалася на досвід тих країн, які зайняли лідируючі позиції в рейтингу PISA-2018 (міжнародна програма з оцінки освітніх досягнень учнів).

За словами Онищенко, для того щоб зробити професію вчителя привабливою, необхідно підвищити її статус. Цього можна досягти тільки при комплексному підході. По-перше, підняти рівень підготовки вчителів, що дозволить їм стати новаторами у своїй справі. По-друге, відкрити для них перспективи професійного зростання. Не менш важливий фактор – заробітна плата, яку необхідно підняти. Онищенко додала, що кошти, виділені на розвиток шкіл, повинні витрачатися за призначенням.

Окремо експерт написала, що країни, які лідирують у галузі освіти, дотримуються таких принципів як автономність і підзвітність. Школам дозволено на власний розсуд вибирати дисципліни, навчальні матеріали, встановлювати систему оцінювання. У той же час, навчальний заклад складає звіт про успішність учнів і оприлюднює його.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*