Сербія та Косово готові змінити свої кордони заради миру

фото: www.dnevnik.ba

Під час панельної дискусії, яка пройшла в Австрії, президент Республіки Косово Хашим Тачі і президент Сербії Александр Вучич заявили, що розглядають можливість коригування кордонів між двома державами. На думку балканських лідерів, це може стати вирішальним кроком на шляху до врегулювання конфлікту і встановлення миру у регіоні.

В Європейському Союзі занепокоєні тим, що перерозподіл кордонів між Сербією та Косово може спричинити поглиблення конфлікту на Балканському півострові. Представники ЄС заявили, що договір, який може бути укладений між Сербією та Косово, повинен виключати можливість ланцюгової реакції.

Тачі і Вучич закликали ЄС і США підтримати ініціативу про перерозподіл кордонів, оскільки це складний процес і одна з небагатьох можливостей врегулювати багаторічний конфлікт. Президент Косово впевнений, що потенційна угода не несе в собі загрози Балканському півострову. Лідер Сербії більш різко відреагував на небажання ЄС підтримати перерозподіл кордонів. За словами Вучича, якщо угоду підпишуть, то це буде зроблено для сербів та албанців, і ніхто не має права нав’язувати свою волю.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*