Порошенко впевнений, що Росія відшкодує завдані Україні збитки

фото: images.unian.net

Президент України Петро Порошенко, під час перебування в Авдіївці, відвідав церемонію пуску газу на газопроводі високого тиску. У своїй промові лідер держави зазначив, що Україна вже 1 000 днів живе без російського газу.

За словами Порошенка, завдяки тому, що Україна змогла розірвати співпрацю з Російською Федерацією, країна-агресор більше не зможе використовувати транзит газу в якості шантажу. Президент порівняв колишні умови співпраці з «газовою петлею» і заявив, що не має наміру повертатися до цього формату. Більш того, він нагадав, що відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Росія зобов’язана виплатити 4,6 млрд. доларів в якості компенсації за порушення умов договору з транзиту газу. Порошенко впевнений, що Російська Федерація відшкодує нанесені збитки, оскільки не може піти проти рішення суду.

Нагадаємо, що 28 лютого поточного року Стокгольмський арбітраж зобов’язав «Газпром» виплатити «Нафтогаз України» 4,63 млрд. доларів. Після трирічних арбітражних суперечок, в яких брали участь компанії, суд в результаті знизив суму виплат до 2,56 млрд. доларів. Президент РФ 16 липня зробив заяву, в якій дав зрозуміти, що готовий продовжити контракт на транзит газу через Україну в країни ЄС, якщо компанії врегулюють спір.

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*