У Молдові правоохоронці розігнали демонстрантів

фото: s3-eu-central-1.amazonaws.com

У понеділок, 27 серпня в ранковий час в столиці Молдови правоохоронці, використовуючи силу, розігнали демонстрантів, які протягом всієї ночі перебували в наметах, розміщених біля пам’ятника Стефану Великому.

Мітингувальники розповіли, що вночі все було спокійно, проте вже після п’ятої ранку до наметів приїхали автобуси, в яких знаходилися кілька сотень правоохоронців. Спочатку, поліцейські звернулися до протестувальників із закликом покинути площу біля пам’ятнику. Після відмови, правоохоронці за допомогою сили розігнали демонстрантів. Згодом деяким з них знадобилася медична допомога.

В рядах протестуючих перебували керівник партії «Платформа DA» Андрій Нестасе, а також голова партії «Дія і солідарність» Майя Санду, яких також евакуювали. Правоохоронці розташувалися по всьому периметру площі, а також біля пам’ятника. Вони перегородили дорогу та нікому не давали покласти квіти до пам’ятника, поки не приїхали представники адміністрації держави. Згідно із програмою заходів, приурочених до річниці незалежності країни, влада повинна була покласти квіти о 9.30 ранку.

У центрі столиці керівник головного управління з питань безпеки генінспектората поліції Маріан Максіан звертався до населення з проханням дотримуватися встановленого порядку, та запевняв, що дії поліції спрямовані на забезпечення безпеки.

Зазначимо, що ще вчора прихильники правої опозиції організували масову акцію протесту. Основні вимоги включали в себе відставку чинного уряду, а також нові вибори в парламент за старою пропорційною системою.

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*