Супрун дала кілька порад для батьків школярів

фото: focus.ua

В. о. голови МОЗ Уляна Супрун і нейрохірург Вадим Ілляшенко опублікували рекомендації, які дозволять дітям зберегти здоров’я при носінні важкого ранця.
Рекомендації Супрун виставила у себе на сторінці в соціальній мережі.

Супрун та Ілляшенко закликали батьків уважно стежити за самопочуттям дітей і заохочувати дитину говорити про дискомфорт, викликаний рюкзаком. Не можна ігнорувати больові відчуття у дитини в спині, а необхідно вжити заходів для їх припинення.

Лікарі відзначили, що рюкзак повинен обов’язково одягатися на дві лямки і бути сильно затягнутий до спини, щоб не нашкодити хребту. Необхідно пояснювати дітям, що необов’язково носити ранець без необхідності і при першій нагоді його знімати.

Вони закликали батьків придивитися до процесу одягання та знімання ранця, оскільки важливо, щоб дитина виробляла ці дії без зусиль.
Необхідно стежити, щоб школяр не намагався компенсувати вагу рюкзака нахилом вперед. В такому випадку краще викласти кілька предметів з нього і нести їх в руках. Батьки повинні уважніше ставитися до кількості речей в рюкзаку і пояснювати школяреві, що в ньому потрібно носити виключно необхідні речі. Доктора порадили розміщувати речі, які мають значну вагу або внизу ранця, або в центрі, ближче до спини дитини.

І остання порада від в.о. міністра і нейрохірурга: при необхідності підняти якийсь предмет з підлоги, не знімаючи рюкзак, краще присісти, ніж нахилитися.

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*