Кабмін спростив правила вивезення дітей за кордон

фото: storage1b.censor.net

Кабмін дозволив вивозити дітей за територію України на місяць без нотаріальної довіреності другого батька, якщо у людини, яка перевозить, присутня постанова суду або органу опіки, де вказане місце проживання із нею.

Дитину з важкими захворюваннями або при наявності інвалідної групи можна вивезти не більше ніж на місяць без довіреності другого батька. На митниці необхідно пред’явити такі документи:
– довідку, яку видає лікарсько-консультативна комісія медичного закладу (якщо сума несплати аліментів налічує понад три, але менше п’яти місяців);
– довідку, видану органом ДВС, яка підтверджує заборгованість за аліменти (якщо загальний розмір несплати більше, ніж сума платежів протягом трьох місяців).

Дитину до 16 років можна вивезти без довіреності, якщо існує документ про заборгованість по аліментах, який видає орган ДВС. Сума несплати повинна бути більше, ніж сума платежів за чотири місяці.

Співробітники митниці повинні будуть перевірити в Єдиному реєстрі наявність чи відсутність у людини, яка вивозить, заборгованості за надання побачень з дитиною та усунення проблем в цьому.

Якщо такі дані є, то прикордонник може відмовити у вивезенні дитини, але зобов’язаний надати довідку з аргументованою відповіддю, яка в одному примірнику видається перевізнику.
Відсутність можливості у митників перевірити дані реєстру не є приводом для відмови.

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*