ЄС і Україна підпишуть договір з умовами на отримання 1 млрд євро

фото: vedomosti-ua.com

Київ обговорив з Брюсселем умови для отримання макрофінансової допомоги та незабаром укладе відповідний договір, поінформував делегат України при Євросоюзі Микола Точинский.

Точинский зазначив, що просування в діалозі між двома сторонами існує, і умови отримання теж присутні, але оголошувати їх він не буде поки не підписаний документ. Він підкреслив, що незабаром договір буде укладено.
Переглянемо тенденцію розвитку переговорів між Україною і Європейським Союзом щодо макрофінансової допомоги.

У березні минулого року в ЄС погодилися виділити українській стороні транш у розмірі 600 млн. євро. У відповідь на це Україна повинна була без роздумів прийняти закон про зняття заборони на експорт деревини, але Київ цього не зробив.

У грудні того ж року Євросоюз відмовився видавати транш у рамках макрофінансової допомоги Україні у зв’язку з невиконанням представлених їй зобов’язань. Пізніше, 13 грудня українська сторона знову відправляє заявку на отримання коштів від ЄС.

У березні 2018 року Єврокомісія повідомила, що згодна видати Україні 1 млрд. євро у відповідь на їх запит, щоб стабілізувати економіку в країні та підтримати реформи.

Пізніше Комітет у закордонних справах ЄС підтримав виділення 1 млрд. євро.
13 червня Європейський парламент ратифікував виділення фінансової допомоги Києву, а 9 липня рішення почало діяти.

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*