Київ вирішив закрити представництво при статутних органах СНД

фото: ukranews.com

У столиці Білорусі виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв розповів пресі, що Україна прийняла рішення закрити своє представництво в СНД. Але, це не означає, що всі зв’язки з українською стороною припиняться. Вони будуть підтримуватися за допомогою дипломатичного відомства країни в Білорусі. Для цього в посольстві виділили співробітника, основне завдання якого буде полягати в підтримуванні зв’язків із Співдружністю.

Секретар зазначив, що нічого поганого в такому рішенні немає. І навів приклад ситуації, з якою зіткнувся близько десяти років тому. Радник одного з дипломатичних відомств зміг поєднати роботу в дипломатичній місії та представництво своєї країни у Співдружності. Лебедєв висловив сподівання, що українські представники продовжать контактувати з СНД. Також секретар розповів, що Україні запропонують взяти участь в раді глав урядів Співдружності, оскільки країна входить до її складу і є повноцінним членом.

Зазначимо, що до цього другий секретар дипломатичного відомства України в Білорусі Павло Троян розповів, що українське керівництво вже обрало представника для підтримування контактів із Співдружністю, і ним стала Ольга Дарибогова. Секретар додав, що на даний момент не всі юридичні моменти, пов’язані з трансформуванням відділу, завершені. Але вже цієї осені відділ повинен почати роботу.

Нагадаємо, що після Революції гідності в 2014 році, нова державна адміністрація заявляла про бажання вийти зі складу Співдружності Незалежних Держав. Український лідер Порошенко звертав увагу на те, що видав указ, згідно з яким всі представники країни у Співдружності відгукуються назад. Крім цього, він наполягає на перегляді адміністрацією країни всіх угод, які були укладені при СНД, і хоче відмовиться від тих, які будуть суперечити інтересам країни.

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*