Європейська Бізнес Асоціація провела опитування в Україні щодо митниці

фото: i.ytimg.com

За підсумками опитування на виявлення Митного індексу, яке проводиться два рази в рік, стало відомо, що 59% бізнесменів не побачили змін у рівні корупції митників, а майже 36% виразили своє невдоволення рівнем послуг і співробітниками на пропускних пунктах.

Дані відомості були надані у період з січня по серпень 2018 року, повідомили в ЄБА. В опитуванні були задіяні 58 експертів.
За перші шість місяців 2018 року індекс склав 2,91, а за аналогічний період у 2017 році він був 2,9, але у другому півріччі минулого року вже 3,05. Зазначимо, оцінювання проходить за п’ятибальною системою, тобто 3 є нейтральною відповіддю.

Виконуючий директор ЄБА Анна Дерев’янко повідомила, що співробітники бізнесу очікують реформ, які поліпшать якість митного контролю, оскільки на даний момент показники індексу зменшилися.

В ЄБА наголосили, що використання «єдиного вікна» стало обов’язковим з лютого 2018 року і тільки 37,7% опитаних задоволені якістю нової системи, а 32,1% не змогли визначитися з відповіддю. Також через тривале проходження митниці підприємці не можуть будувати тривалі плани, що сильно відбивається на великому і середньому бізнесі, тому необхідно виправляти недоліки нової системи.

В Асоціації розраховують, що уряд України прийме законопроект №7010 щодо «єдиного вікна» восени цього року. Закон дозволить скоротити час митних процедур, а також зробить «єдине вікно» ефективніше, ніж є зараз.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*