У Мінінфраструктури пропонують зупинити автомобільне сполучення з РФ

фото: golos.ua

Голова Міністерства інфраструктури Омелян має намір припинити автотранспортне сполучення з Росією слідом за залізничним. Однак він підкреслив, що автобуси поки не підпадають під обмеження, зараз мова йде тільки про автомобілі. У той же час, не виключається ймовірність того, що незабаром буде повністю зупинено транспортне сполучення між сусідніми країнами.

Експерти підкреслюють, що зараз уряд не зважиться на такі заходи, оскільки вже наступної весни відбудуться вибори президента і парламенту. Але ось в наступному році, таке рішення цілком можуть схвалити. Як результат подібних заходів, частина українських заробітчан просто переїде з сім’ями в Росію на постійне проживання, інша частина може виїхати в Європу. Але експерти сходяться на тому, що зупинити трудових мігрантів не вийде, оскільки ті будуть шукати інші шляхи виїзду в РФ.

Експерт в області міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник вважає, що велика частина трудових мігрантів буде виїжджати в РФ через Білорусь. Інший експерт Віталій Махинько впевнений, що заробітчан приваблює працевлаштування в Росії у зв’язку з відсутністю мовного бар’єру, до того ж менталітет двох країн дуже схожий. Водночас, в РФ, на відміну від тієї ж Польщі, українців беруть на роботу не в якості «чорноробів», а, отже, і зарплати там будуть вище. Українські громадяни можуть просто переїхати туди з родиною, особливо враховуючи, що в Росії вже готують програми спрощеного отримання виду на проживання.

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортнік підкреслює, що якщо українські громадяни переїдуть в Росію на постійне проживання, то це відобразиться на вітчизняній економіці, оскільки трудові мігранти щорічно відправляють на батьківщину значні суми грошей. У тому випадку, якщо вони переїдуть з родиною в РФ, то перестануть надсилати кошти. При цьому експерти уточнюють, що чисельність українських трудових мігрантів у Росії сягає трьох мільйонів чоловік.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*