Восени в Україні переглянуть списки безробітних, які отримують субсидії

фото: golos.ua

В телеефірі програми «Сніданок з 1+1» повідомляють, що жителів країни, які не мають роботу та стоять на обліку в центрі зайнятості, налякала новина про припинення субсидування. При цьому в мережі інтернет все частіше з’являється інформація про те, що людей просто будуть знімати з обліку. Безробітним громадянам навмисно пропонують роботу, яка їм не підійде. На даний момент в центрі зайнятості на обліку перебуває понад трьохсот тисяч українців, які не можуть знайти собі відповідну роботу. При цьому якщо люди будуть довго вагатися у виборі, то просто позбуваються статусу безробітного, і згодом субсидій.

Голова відділу центру зайнятості Тетяна Говорун повідомляє, що якщо громадянин, який стоїть на обліку, відмовляється два рази від пропонованої йому вакансії, то його знімають з обліку і позбавляють субсидій.

Начальник Директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко каже, що якщо працездатна людина не хоче влаштовуватися на роботу, то вона не має права на субсидування.

До кінця минулого опалювального сезону в країні отримували субсидії понад семи мільйонів українських сімей. У наступному ж опалювальному сезоні державі необхідно буде виділити на субсидії близько сімдесяти одного мільярда гривень.

Музиченко вважає цілком нормальним, коли громадянин, який втратив роботу, значиться в центрі зайнятості протягом декількох місяців і отримує виплати. Але якщо одна й та ж людина протягом десяти років стоїть на обліку, то до неї виникає низка питань, в тому числі й про отримання ним тіньових доходів. Саме на цій підставі зараз організовують додаткові перевірки таких осіб. Дані перевірки викликають настороженість у більшості безробітних. Вони впевнені, що держава навмисно хоче скоротити їх чисельність, щоб виділяти менше коштів з бюджету.

В. о. голови Держслужби зайнятості Валерій Ярошенко не згоден з такою думкою людей. І вважає, що зараз держава навпаки робить все можливе, щоб допомогти своїм громадянам знайти роботу. Він підкреслив, що тим, хто стоїть на обліку і дійсно хоче працевлаштуватися – нічого не загрожує.

Зазначимо, що перегляд списку одержувачів субсидій, вже буде другим за цей рік. Хоча раніше подібні перевірки проводили лише раз на рік.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*