Українські школярі почнуть навчальний рік без підручників

фото: storage1b.censor.net

У Міносвіти повідомили, що через низку причин, незалежних від міністерства, школи не зможуть 1 вересня видати учням підручники в повному обсязі. Міністр освіти та науки Лілія Гриневич зазначила, що на даний момент тільки для 5-класників надруковано достатню кількість підручників (80%). Першокласники та 10-класники змушені чекати до жовтня-листопада.

Гриневич заявила, що затримка надходження підручників до українських шкіл сталася не з вини міністерства. Однією з причин є блокування друку навчальних матеріалів з боку видавництв. За словами Гриневич, таким чином, вони намагаються змусити міністерство схвалити підручники з неякісним змістом: помилками, невідповідностями, плагіатом. По-друге, прогнозований тираж (18,5 млн. підручників) вийшов за межі можливостей поліграфічних підприємств. Не менш вагомою причиною є неякісна експертиза підручників.

Гриневич додала, що батьки не повинні купувати за власні гроші друковані зошити та підручники для першокласників, оскільки перший місяць навчання є адаптаційним. В кінці вересня або в жовтні учні отримають необхідні навчальні матеріали.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*