США визначилися, кому надати підтримку на виборах президента України

З кожним днем боротьба за владу в Україні стає все більш запеклою, що цілком логічно, оскільки до початку гонки залишилося трохи більше півроку. Екс-прем’єр Юлія Тимошенко повідомила, що вона має намір взяти участь у виборах, при цьому заявивши, що не буде ні з ким блокуватися. Зазначимо, що лідер «Батьківщини» вже не в перший раз буде брати участь у виборах голови держави. Для неї вони стануть вже третіми, до цього їй так й не вдавалося здобути перемогу.

Зараз же шанси Тимошенко досить великі, причому причина не тільки у високому рівні підтримки серед населення, але й в підтримці цього кандидата західними партнерами країни. Крім цього її підтримує й значна частина українського олігархату. Чого не можна сказати про чинного голову держави Порошенко. Він не тільки отримує низький рівень підтримки з боку населення, але й за час свого президентства нажив собі чимало ворогів серед української бізнес-еліти.

Таким чином, єдина можливість у чинного голови залишитися на другий термін полягає у переконанні українців, що саме він є кандидатом, якого хоче бачити Захід, та без нього країна просто позбудеться підтримки ЄС та США. Але на ділі все інакше. Західні партнери індиферентно ставляться до Порошенка, їм важливо, щоб в державі залишився прозахідний вектор, а хто буде за цим стежити – це вже неважливо. З одного боку, Порошенко вже перевірений кандидат, але з іншого – за роки його правління рівень його підтримки значно впав, а кредит довіри вичерпався. Саме тому західним партнерам необхідний новий президент.

На даний момент політична верхівка країни пронизана корупцією, а про нормалізацію відносин з Росією в державі ніхто і не думає. Перемога Тимошенко може змінити деякі моменти в державі, але ось прозахідний вектор все одно залишиться.

Сполученим Штатам Україна потрібна для свого роду торгів з Росією. Вони не мають наміру віддавати країну Москві, однак можуть піти на поступки ти підтримати кандидата, найбільш прийнятного для Росії. У той же час, очевидно, що Росію зовсім не цікавить особистість президента, для неї важлива зміна суспільних настроїв та старої еліти. Таким чином, дуже ймовірно, що саме Тимошенко замінить Порошенко на посаді голови держави.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуемо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*