У столиці відбулася виставка, присвячена геям, які воювали в АТО

фото: tetu.com
фото: photo.vesti-ukr.com

У столиці на платформі культурних ініціатив IZONE з 30 серпня по 7 жовтня відкрита виставка, що присвячена військовослужбовцям з нетрадиційною орієнтацією, які воювали на сході України. На виставці були присутні роботи українського фотографа Андрія Шебетка. Сама ж виставка отримала назву «Ми були тут».

Організатор розповів, що виставка показує людей, які воювали на сході країни і є сучасними героями, але в той же час, в звичайному житті вони ігноруються більшою частиною населення.

 

Відвідати цей захід прийшло більше сотні людей, всі вони переважно молодого віку. В ході самої виставки були вивішені фотографії військовослужбовців нетрадиційної орієнтації. Біля всіх фото лежали навушники, за допомогою яких відвідувачі змогли прослухати історію кожного. Всього представників ЛГБТ, які служили в АТО, було вісім. Багато з них продовжують службу в зоні проведення Операції Об’єднаних сил. Це і солдати, і добровольці, і волонтери. Фотограф зробив спробу показати конфлікти і консолідацію декількох ідентичностей в своїй виставці.

Учасники виставки розповідали свою історію тільки електронним голосом, оскільки боялися, що їх можуть впізнати. Тільки двоє з військовослужбовців відкрито визнали свою приналежність до ЛГБТ. Службовці ділилися тими проблемами і подіями, через які вони пройшли в АТО, а також спробували зруйнувати усталене стереотипне мислення людей. Один з учасників поділився історією про те, що коли він привіз військове обладнання в одну з військових частин, то його просто не захотіли приймати. Причиною такого рішення послужив той факт, що молодий чоловік відкрито заявляв про свою сексуальну орієнтацію.

Фотограф розповів, що дуже складно було влаштувати дану виставку, оскільки представники ЛГБТ не хотіли контактувати з фотографом, побоюючись громадського осуду. Багато з геїв звернулися з проханням не розголошувати їх реальних імен.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Спасибі за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*