ООН вимагають у КНР припинити утискати уйгурів

фото: pbs.twimg.com

Співробітники ООН з прав людини звернулися до КНР із вимогою, щоб були ліквідовані «табори перевиховання», де утримують уйгурів, інформує The Guardian.
Дане звернення було викликано тим, що на території КНР затримано понад мільйона уйгурів (етнічна мусульманська меншина). У китайському міністерстві закордонних справ заявили, що подібні звинувачення вважають сфальсифікованими і за ними стоять антикитайські сили.

За словами експертів, до них надійшла інформація про те, що мільйон уйгурів утримують в таборі, який уряд КНР ретельно приховує. Колишні ув’язнені табору стверджують, що їх примушували відректися від релігії, негативно відгукуватися про себе і родичів. Дані про летальні випадки і побиття в’язнів іноді спливають, проте уряд КНР намагається контролювати інформацію.

Китайська сторона стверджує, що подібних таборів на території КНР немає, але злочинців, які скоїли дрібне правопорушення, посилають в «центри професійного навчання і тренувань». Китайський делегат в Комітеті ООН з ліквідації расової дискримінації Ху Ліньхе заявив, що всі звинувачення в бік КНР не є дійсними.
Крім цього у китайську сторону прозвучало звинувачення, що уйгурів, які виїхали з КНР, перевезли назад проти їх волі.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*