Суд в Гаазі розгляне питання юрисдикції в конфлікті України і РФ

фото: helsinki.org.ua

У Гаазі світовий суд розгляне заперечення Російської Федерації щодо правочинів у питаннях спору з прав Росії і України в акваторії Чорного і Азовського морів.

Сама конфліктна ситуація сталася в 2016 році, її ініціатором стала Україна. Однак Російська Федерація наполягає, що коренем проблеми є питання щодо Кримського півострова, тому держава наполягає, що у суду немає відповідної компетенції для розгляду цього питання.

Ще два роки тому українська сторона направила Росії свої заперечення з приводу повноважень двох сусідніх держав на території морів. Вперше засідання по даній конфліктній ситуації між державами пройшло в травні минулого року. Але вже в травні поточного року Росія звернулася до суду із запереченнями з приводу компетенції суду. Уже в цьому місяці судом було прийнято необхідну процедурну постанову, в якій сказано, що заперечення РФ полягає в недостатній юрисдикції суду з огляду на те, що спір сторін по факту зачіпає “заяви про суверенне право на Крим” з боку України.

Відзначимо, раніше голова українського Міністерства закордонних справ Клімкін підкреслював, що не можна врегулювати питання з провокаціями в Азовському морі з боку РФ тільки юридичним шляхом. Він звернув увагу на те, що Росія постійно готує провокації, і тут вже стає питання про можливості української сторони дати відсіч РФ в акваторії Азовського моря.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Спасибі за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*