РПЦ висловила думку про зустріч патріархів у Туреччині

фото: i.ytimg.com

Представник РПЦ митрополит Іларіон звернувся із закликом про те, що необхідно з обережністю сприймати коментарі української преси щодо результатів зустрічі патріархів Кирила та Варфоломія. Він акцентував увагу на тому, що ця зустріч схвилювала ЗМІ, особливо українські. При цьому, деякі видання можуть надавати якісь дані про підсумки конференції. Однак РПЦ дасть свої коментарі тільки після заяви офіційних осіб, якими є патріарх Варфоломій, а також митрополит Еммануїл, оскільки саме вони були присутні на конференції в Стамбулі. Будь-які відомості від інших джерел – це звичайні здогадки.

Митрополит зазначив, що до подібних зустрічей потрібно ставитися з особливою обережністю, а також необхідно зробити все можливе, щоб захистити відносини між церквами від різного роду спекуляцій. Особливу увагу він приділив словами митрополита Еммануїла, який сказав, що Константинопольська Церква не має наміру усувати існуючий розкол за допомогою створення іншого розколу. Іларіон у свою чергу додав, що це дуже раціональна точка зору.

Але в той же час, Іларіон підкреслив, що й Константинопольська церква й РПЦ мають свою думку з низки питань, при цьому, жодна із сторін ніколи не приховувала. Звичайно, ніякої принципово нової інформації в ході зустрічі не прозвучало, проте вона дозволила обмінятися актуальними даними та звірити їх. Адже часто трапляються випадки, коли у однієї сторони своя інформація, а в іншої – своя. Та саме на таких конференціях можливо обговорити проблему, різну інформацію й зрештою прийти до спільної позиції.

Відповідаючи на питання про те, чи прийшли представники двох Церков до вирішенню якихось питань, Іларіон заявив, що представники Церкви, хоч й виступають від імені Церкви, однак не можуть самі приймати якісь рішення. Для цього є Священний Синод. Він додав, що в подальшому ця зустріч зможе стати основою для спільних рішень Синодів двох Церков, але поки рано про це говорити.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*