В Україні відключили аналогове телебачення всупереч судовому рішенню

фото: Desktopbackground.org

Вже з сьогоднішнього дня в Україні жителів країни повинні були перевести з аналогового телебачення на цифрове. До цього про подібні зміни неодноразово повідомляли по телебаченню в рекламних роликах. При цьому підкреслювалося, що такі нововведення позитивно позначаться на якості телебачення, а також нададуть ще низку бонусів. Але ця реформа вже за традицією призупинялася на місцях, оскільки ні інфраструктура, ні техніка в державі не готові до таких змін.

Крім технічних труднощів з’явилися проблеми й юридичного характеру. Так, суд Рівненської області ще в четвер прийняв рішення про заборону відключення аналогового телебачення. На відключення телебачення наполягав уряд та Нацрада з питань телебачення та радіомовлення. Однак, пізніше в програмі «Без Табу» повідомили, що влада країни наказала відключити аналогове телебачення й замінити його цифровим. Таким рішення, адміністрація держави, всупереч усім принципам законності та демократії, втрутилася в роботу судової гілки влади. Вже сьогодні вранці українське телебачення взялося за виконання даного наказу, хоч він й не має юридичних підстав.

При цьому, на сьогоднішній день площа країни тільки на 70% покрита «цифрою». Це означає, що населенню, яке проживає на території не покритій обладнанням доведеться самим його купувати, однак супутникові тюнери відкривають доступ до російських каналах, які містять пропаганду.

Зазначимо, що до цього ініціатори такого переходу неодноразово зазнавали критики. Основною причиною виступало відсутність прозорості. Зараз не відомо, хто володіє усіма цифровими мультиплексами. А якщо врахувати той факт, що голова країни твердо наполягає на реформуванні телебачення, й навіть порушує законодавство для цього, то можна припустити, що він є кінцевим власником «цифри».

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*