Українські юристи радять не прописувати незнайомців в своїй квартирі

фото: Tengrinews.kz

У домівках українських громадян все частіше прописують сторонніх людей. Юристи наголошують, що жилплощу вони не відберуть, та проблеми створити можуть. Одна з мешканок Київської області розповіла, що був випадок, коли вона повернулася додому, їй повідомили про те, що до неї приходили правоохоронці, та випитували хто проживає в її домівці. Пізніше виявилось, що мама жінки колись давно прописала у себе двох переселенців. Вони дали обіцянку, що через шість місяців випишуться з квартири, та минуло вже три роки, а про них ніхто нічого не знає. Правоохоронці шукали цих осіб через те, що вони підозрюються в шахрайських схемах.

Подібний інцидент стався й на Полтавщині, коли працівники поліції прийшли до однієї з квартир з обшуком, однак вони побачили лише жінку похилого віку, яка дуже злякалась. Пізніше виявилось, що в квартирі жінки був прописаний юнак, який займається виведенням грошей на рахунки. Ймовірно, що жінка прописала його в квартирі за певну грошову винагороду, хоча сама вона не погоджується з цією думкою.

Співробітник юридичної фірми Ростислав Кравець наголошує, що якщо люди будуть прописувати в себе незнайомців, то це може спричинити низку проблем. Звісно, права на квартиру вони не матимуть, та можуть спробувати подати до суду позов з доводами, що вони проживали в цій квартирі. Він радить, що потрібно інколи перевіряти інформацію щодо прописки у вашій квартирі. Якщо ви виявили, що в ній прописані сторонні особи, то потрібно одразу йти до суду. Суд повинен визнати таку прописку незаконною.

Інший юрист Іван Ліберман повідомляє, що до вас можуть прийти колектори, або люди, перед яким людина, яку ви прописали, має заборгованість. Звичайно, їм можна пояснити, що людини, яку вони шукають тут немає, проте до цього вони можуть ввірватися до вашого житла та нанести деяких збитків.

Крім цього, у вашій квартирі може прописатися й якась фірма. Ви зможете це зрозуміти, коли вам почнуть присилати рахунки з податкової. У цьому випадку не потрібно сидіти та нічого не робити, а необхідно одразу все з’ясувати. Ще один юрист Андрій Вареник наголошує, що цілком ймовірно, що фірму зареєструють без вашого відома. Саме тому час від час потрібно перевіряти свою пошту та не чекати, коли до вас прийдуть з поліції, а йти та з’ясувати ситуацію.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*