Експерт дала оцінку нововведенням освітньої реформи в Україні

фото: mon.gov.ua

1 вересня паралельно з початком навчального року в Україні дали старт освітній реформі. Експерт в галузі науки та освіти Оксана Онищенко пояснила, що всі обіцяні «нововведення» є ні чим іншим, як дублюванням раніше прийнятих наказів та законопроектів. У зв’язку з цим, освітня реформа може стати тупиковим вектором української політики.

Одним з головних пунктів реформи є перехід на компетентне навчання. Мається на увазі, що дитина буде отримувати ті знання, які можна застосувати на практиці, а не заучувати непотрібну інформацію. Однак, компетентне навчання – не новинка для України. Онищенко нагадала, що впровадження даної форми навчання почалося ще в 2008 році.

Ще однією особливістю освітньої реформи стане впровадження принципу «дитиноцентризм». Згідно з цим «нововведенням» навчальний процес, перш за все, буде зорієнтований на потреби учня. Онищенко зазначила, що про принцип «дитиноцентризму» в Україні говорять з 2000-х рр. Експерт висловила сумніви, що нинішня реформа зможе додати щось новаторське в дане питання.

В рамках реформи також передбачено скасування оцінювання знань учнів 1-х класів. Онищенко зазначила, що аналогічний наказ підписано ще в 2000-му році, тому черговий пункт реформи не можна назвати нововведенням, радше добре забутим старим.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*