Україна заявила, що робить усе, аби досягнути компромісу з МВФ

фото: Ukrainianwall.com

Голова українського уряду Гройсман підкреслив, основною метою переговорного процесу з інтернаціональними фінансовими організаціями, такими як МВФ, виступає зниження навантаження на держбюджет, а також розрахуватися з усіма боргами. Наразі, в державі кожного року на це виділяють з бюджету не менше п’яти мільярдів доларів. Гройсман зазначив, що однією з умов договору між Україною та Міжнародним валютним фондом є збільшення цінової політики на газ для жителів країни.

Він наголосив, що МВФ вимагає, щоб в Україні ціни на газ для населення та промспоживачів вирівняли. Однак, голова уряду підкреслив, що і для українських громадян, і для нього особисто, це питання є дуже болючим. Водночас, він зазначив, що переговорний процес дуже складний, він триває понад рік, протягом якого, державі вдавалося утримувати ситуацію. Зараз же, Гройсман має намір обговорювати компромісні рішення з фондом та робити все можливе для захисту жителів.

Водночас, Гройсман підкреслив, що якщо ж компроміс буде знайдено, то у держави з’явиться можливість продовжити співпрацю з фінансовим світом, що у свою чергу допоможе розв’язувати питання заборгованості.

Водночас вітчизняний економіст Олександр Охрименко повідомив, що зростання газових тарифів не допоможе державі в отриманні чергового переказу від МВФ. Він впевнений, що газові тарифи не мають жодного відношення до траншів. Економіст наполягає, що підняття цін – це ідея уряду, який просто перекладає відповідальність на МВФ. При цьому, з підняттям газових тарифів, ситуація лише погіршиться.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*