Український економіст розповів про можливу продовольчу кризу

фото: Pxhere.com

У своїй публікації для інформвидання ZN.UA експерт в області економіки Віталій Кузьмін повідомляє, що в Україні може виникнути ситуація, при якій постачання з країни занадто великої кількості зернових культур можуть спричинити серйозну продовольчу кризу.

Економіст впевнений, що таку кризу нескладно спрогнозувати. Він підкреслив, що якщо держава буде здійснювати постачання занадто великої кількості зернових, то незабаром на виробництвах хлібобулочних виробів зрозуміють, що сировини для всіх не вистачить. У такому випадку, вони будуть більше платити за зерно, що спричинить стрімке зростання цін на продукцію. У свою чергу така ситуація призведе до того, що підприємства, які мають найменш стійку фінансову позицію, поступово почнуть йти з ринку, оскільки у них не буде можливості для виробництва навіть низькоякісних сортів хліба. Згодом підприємства взагалі припинять закупівлю зерна, що підштовхне фермерів експортувати ще більше зерна.

Кузьмін підкреслює, що подібний сценарій розвитку, безумовно, входить до складу кризових, що робить його не таким вірогідним. Для того, щоб не дати можливості для реалізації такого сценарію, в ситуацію необхідно втрутитися Міністерству аграрної політики. Вже не один рік воно укладає меморандуми із фермерами, в якому чітко встановлюється обсяг зернових культур для експорту. Однак меморандум не відноситься до числа документів, обов’язкових для виконання.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Спасибі за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*