Спецслужби Штатів зробили спробу вербування російського мільярдера

фото: Life.ru

Закордонне інформвидання “The New York Times” опублікувало інформацію про те, що спецслужби Сполучених Штатів зробили спробу вербування російського бізнесмена Олега Дерипаску. Зазначається, що такі спроби робилися з 2014 по 2016 роки. При цьому, участь у «переговорах» приймали як співробітники ФБР, так й Мін’юст Штатів. Мільярдерові пропонували допомогу у вирішенні низки проблем в області юриспруденції з американським урядом, а також допомогу в отриманні візи держави. Він у свою чергу повинен був інформувати американські спецслужби.

При цьому, олігарх повинен був повідомляти інформацію про організовану злочинність в Росії, а також дані про можливе втручання країни у президентську кампанію Сполучених Штатів 2016 року. У той же час, у 2014 році американську розвідку найбільше цікавили корупційні схеми Москви, але вже до 2016 року ситуація змінилася, спецслужби країни намагалися з’ясувати дані про зв’язки Дерипаски та Манафорта, який очолював виборчий штаб чинного Президента. Бізнесмен повинен був надати дані про зв’язки Москви з Трампом, посередником у яких виступав Манафорт.

У виданні також оприлюднили імена американців, які зробили спробу вербування росіянина. Ними виявилися співробітник Мін’юсту Штатів Брюс Ор та колишній співробітник однієї зі спецслужб Британії, автор компрометуючого досьє на Трампа Крістофер Стіл.

Газета також повідомляє, що спецслужби намагалися завербувати не тільки Дерипаску, але й низку інших російських бізнесменів. Спецслужби вибрали ще не менше шести мільярдерів, які мають міцні зв’язки з Кремлем. Однак бізнесмени не тільки не піддалися вербування, але й повідомили керівництву своєї країни про ці спроби.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*