Переговори про заборону роботів-вбивць можуть не відбутися

фото: hdqwalls.com

Минулого тижня в Женеві пройшло кілька засідань ООН, на яких головною темою обговорення стали бойові роботи. Учасники засідання дискутували з приводу того, чи є необхідність в переговорах з приводу зброї, що працює на штучному інтелекті. Сполучені Штати, Російська Федерація і ще кілька держав заблокували проведення переговорів по даній темі.

Експерти пояснюють це тим, що якщо питання про автономну зброю буде піднято на обговорення, це може закінчитися підписанням договору про її повну заборону. Відповідно, країни, які блокують переговори, зацікавлені в розробці бойових роботів. За словами Мері Уерхем, яка просуває ідею про заборону роботів-вбивць, впевнена, що багато держав вже сьогодні тестують повністю автономну зброю. Незабаром вона може замінити нинішні військові технології та стане справжньою загрозою.

В ООН тему роботів-вбивць почали обговорювати в 2013 р., проте ніяких кроків у цьому напрямку не було зроблено. На даний момент навіть не існує точного визначення повністю автономної зброї. Повторне засідання ООН відбудеться в листопаді поточного року.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*