Експерти зробили прогнози на співвідношення гривні і долара в 2018-2019 роках

фото: images.unian.net

Директор роздрібного бізнесу Агропромбанку Ігор Львів розповів, що зростання курсу долара минулого тижня обумовлений тим, що Київ виплатив 160 млн. доларів зовнішнього боргу. Він підкреслив, що також на курс впливає закупівля іноземної валюти, щоб виплачувати дивіденди по цінним паперам. Підвищення курсу долара грає на користь уряду України, оскільки помічаються серйозні проблеми з бюджетом країни, і НБУ змушений вдатися до витрати золотовалютного резерву, а Києву корисніше обмінювати по 30 гривень за долар, а не 27.

Економічні експерти зазначають, що щорічно восени долар дорожчає, а потім стабілізується назад, але в цьому році підвищення курсу сталося раніше очікуваних термінів. Керівничий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман розповів, що осіння девальвація гривні зумовлена потребами проводити закупівлю газу і віддавати борги. Експерт підкреслив, що на курс гривні впливає відсутність певних перспектив у партнерстві з Міжнародним валютним фондом.

Володимир Гройсман заявив, що місія МВФ відвідає Україну у вересні, тому він готовий провести плідну роботу і отримати транш цього року.
Економічні експерти припустили, що до весняних виборів у наступному році не варто очікувати кредиту від Фонду.

Ігор Львов зазначив, що березневі вибори пригальмують ріст курсу, оскільки підвищення негативно позначиться на підтримці електорату нинішньої влади. Він підкреслив, що завдяки золотовалютному резерву будуть стримувати курс.

Але в той же час, експерт Василь Невмержицький заявив, що при отриманні грошового траншу від МВФ не варто очікувати долара за 20 або 25 гривень.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*