Восени парламентарії повинні прийняти новий закон стосовно мови

фото: gdb.rferl.org

Спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що вже восени на черговій сесії народним депутатам парламенту необхідно буде затвердити новий закон про мову замість того, який був прийнятий ще за часів правління Януковича, але скасований в цьому році Конституційним судом. Згідно із ним, в регіонах, де кількість нацменшин досягає десятої частини від всього населення регіону, можливе введення другої мови.

Зазначимо, що дія цього закону почалася ще у 2012 році. Тоді ж низка областей по всій країні ухвалили рішення про присвоєння російській мові статусу регіонального. У той же час, на Закарпатті мовами регіонального рівня були обрані угорська, молдавська та румунська.

Однак після того, як у 2014 році в країні відбулася Революція гідності та змінилася влада, депутати ВРУ прийняли рішення про скасування даного закону. Але в. о. голови держави Турчинов для того, щоб не загострювати й без того складну ситуацію в деяких регіонах країни, відмовився підписувати це рішення.

У жовтні того ж року КСУ ухвалив рішення про розгляд конституційності закону «Про основи державної та мовної політики». І вже в лютому поточного року даний закон був визнаний таким, що суперечить Конституції. Після цього рішення закон став недійсним. У Конституційному суді наголосили, що рішення прийнято остаточно й апеляція неможлива.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*