У МЗС Білорусі повідомили про відсутність конфліктів із РФ стосовно Донбасу

фото: prod-upp-image-read.ft.com

Міністр закордонних справ Білорусі Володимир Макей у своєму інтерв’ю повідомив, що між Росією та Білоруссю немає ніяких суперечностей відносно нейтральної позиції щодо конфлікту на Сході України. Він підкреслив, що якщо Білорусь надає майданчик для переговорного процесу, то сама вона повинна бути неупередженою.

Макей зазначив, що основне завдання Мінська полягає в тому, щоб надати Україні та Російській Федерації можливості для досягнення домовленостей, а не в тому, щоб посилити конфронтацію держав. Крім цього міністр повідомив, що не бачить жодних загроз щодо намірів Росії перетворити Білорусь у «крижану смугу підкорених земель». Він заявив, що це нормально, коли Москва намагається встановлювати міцні зв’язки з пострадянськими країнами, та розглядає їх, в тому числі й Білорусь, через призму давніх історичних зв’язків.

У контексті цього, міністр нагадав про те, що вже в цьому місяці відбудеться розширена зустріч між представниками двох країн, на якій будуть підніматися питання щодо торгівлі, а також економічного й політичного співробітництва держав. На зустрічі будуть присутні лідери країн, а також керівництво урядів.

Зазначимо, що до цього екс-голова Франції Олланд у своїй книзі «Уроки влади» опублікував фрагмент, в якому сказано, що зараз Російська Федерація робить все, щоб повернути свій вплив на територіях, що входили до складу Російської Імперії.

Міністр не залишив без уваги й призначення нового російського дипломата в Білорусі, який наділений компетенцією спеціального представника російського голови. Макей підкреслив, що наділення посла Михайла Бабича такими компетенціями дасть можливість для більш швидкого врегулювання розбіжностей між державами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Спасибі за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*