Парубій розповів про законопроекти, які ВРУ розгляне на сесії

фото: media.slovoidilo.ua

Спікер ВРУ Парубій повідомив кореспондентам, що парламентарі розглянуть Виборчий кодекс на сесії вже в наступному місяці. На питання про зміни до Конституції щодо недоторканності депутатів, спікер відповів, що ці зміни розглянуть трохи пізніше. Точну дату він назвати не може, але швидше за все, розгляд пройде в жовтні або листопаді. Парубій підкреслив, що в Виборчий кодекс надійшло вже понад чотирьох з половиною тисяч поправок, частина з них досі доопрацьовується. При цьому даний законопроект буде найбільш масштабним на цій сесії.

Зазначимо, що ще на початку листопада минулого року парламентарії у першому читанні ухвалили законопроект щодо Виборчого кодексу, який передбачає введення системи регіональних відкритих списків. Також згідно з проектом встановлюється виборчий бар’єр в чотири відсотки. Проте вже до наступного читання до проекту подали понад чотирьох з половиною тисяч поправок.

Місяцем раніше ВРУ направила в Конституційний суд відразу два законопроекти щодо недоторканності депутатів. Перший законопроект пропонує ліквідувати норму загального закону про те, що нардепів не можна притягати до кримінальної відповідальності або арешту до того моменту, поки ці дії не схвалить ВРУ. Але залишається норма стосовно того, що депутати не можуть притягатися до юридичної відповідальності за голосування, а також за свої висловлювання, якщо вони не містять наклеп або образу. Що ж стосується іншого законопроекту, то він також передбачає скасування положень про арешт депутатів тільки після згоди Ради, але і містить внесення змін у заключну частину Конституції, згідно з якою, закон має починати діяти вже на наступний день після того, як його підпишуть.

Зазначимо, КСУ постановив, що жоден з проектів не суперечить Конституції.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*