Експерти проаналізували чорновий варіант проекту бюджету на 2019 рік

фото: i0.wp.com

Новинний інтернет-портал «Страна» опублікував перші подробиці бюджету на 2019 рік, попередній проект якого вони отримали від джерела в Кабінеті міністрів України. Експерти вже встигли дати оцінку стану економіки країни в 2019 році та заявили, що Україна зіткнеться з дефіцитом бюджету, який буде компенсуватися шляхом «фінансових обмежень» населення.

При підготовці проекту бюджету Кабмін керується вимогами МВФ, виконання яких дозволить Україні отримати черговий транш. Однак зазначені в чорновому варіанті бюджету показники, на думку експертів, не відповідають реальності. Основні завдання, на які орієнтувалися при складанні бюджету, це:
– скоротити дефіцит бюджету до 2,2% ВВП (раніше – 2,4%);
– погасити зовнішній борг (на це планують виділити 13,2 млрд. доларів);
– збільшити ВВП на 3% (економісти вважають, що цей показник повинен скласти мінімум 9% і тоді можна розраховувати на економічний прорив)
– знизити інфляцію до 7%.

За прогнозами експертів у 2019 році Україна зіткнеться з дефіцитом бюджету. При цьому покривати його планують шляхом скорочення бюджетних витрат. Мінімальну зарплату планують підвищити всього на 450 грн. і складе вона 4200 грн. На думку експертів, з урахуванням продовольчого кошика і рівня інфляції, мінімальна зарплата повинна бути не менше 7,7 тис. грн.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*