Експерти прокоментували можливість заборони іноземних військових баз в Україні

фото: images.glavred.info

Ініціатива президента України Петра Порошенка з приводу виключення з Конституції положення, відповідно до якого в Україні дозволено розміщення іноземних військових баз, викликала низку питань. Зокрема, експерти підкреслили двоякість розуміння того, як в Україні буде регулюватися питання про розміщення іноземних військових формувань.

Головне питання, яке було піднято на обговорення в українських ЗМІ – чи зможе НАТО розміщувати свої військові бази в Україні в разі успішної реалізації ініціативи президента. Журналісти новинного інтернет-порталу «Страна» відзначили, що виключення цієї статті можна тлумачити у двох значеннях. У першому випадку, це заборона іноземцям на оренду військових баз в Україні. У другому випадку, якщо в Конституцію не внесуть відповідну «заборону», а просто виключать нинішнє положення, то влада зможе як і раніше здавати в оренду бази. Журналіст аргументує це тим, що система українського права базується на принципі «дозволено те, що не заборонено».

В Україні заявили, що стаття, яку мають намір виключити, відноситься тільки до Чорноморського флоту РФ, що базується в Криму. Однак, в чинній Конституції України у відповідній статті зовсім не говориться про флот.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Наталя Козакова

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*