Голова НАБУ виступив на захист майбутнього суддівського складу ВАС

фото: s3-eu-central-1.amazonaws.com

Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник зробив заяву, що при відборі суддівського складу у Вищий антикорупційний суд, необхідно забезпечити безпеку кандидатів.

Він зазначив, що процес відбору вже діє, але тиск на потенційних кандидатів може відштовхнути їх від участі у конкурсі. Ситник сказав, що якщо не забезпечити суддівському складу Вищого антикорупційного суду захист, то сама концепція формування ВАС не буде здійснена. Глава НАБУ підкреслив, що суддівський склад повинен відчувати захищеність, коли приймає рішення. І сподівається, що суд створять незабаром.

Член суддівського складу нового Верховного суду Ганна Вронська зазначила, що через оприлюднення особистих даних учасників конкурсу, на них вже почали чинити тиск. Вона запропонувала знайти бар’єр скритності кандидатів, який зможе зацікавити громадськість і одночасно з цим забезпечити їм захист. Вронська зазначила, що вважає недоречним виставляти на загальний огляд підсумки психологічних перевірок кандидатів.

Вона закликала інших суддів і юристів взяти участь у відборі, оскільки більший вибір кандидатів дозволить змінити судову систему в позитивну сторону.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*