В ЄС оголосили дату переговорів по транзиту газу через Україну

фото: media.slovoidilo.ua

Єврокомісія в другій половині вересня збирається провести ще одні тристоронні переговори стосовно питання транзиту російського газу через Україну, про це повідомила Анна-Кайса Ітконен, представник Євросоюзу в даних переговорах.

Ітконен заявила, що передбачають першу частину переговорів здійснити 12-13 вересня. Друга частина переговорів планується на 26 вересня.
В Міненергетики РФ повідомили, що питання поки опрацьовується. Учасники та місце консультативних зустрічей будуть оголошені пізніше.

Нещодавно президент України заявляв, що вже пройшло більше тисячі днів «без російського газу». Також він висловив упевненість, що російська сторона сплатить Україні більше ніж 4,5 мільярда доларів збитків.

Однак Юрій Вітренко, як головний комерційний директор українського «Нафтогаз», був не настільки оптимістичний у своїх заявах. Він вважає, що українська сторона втратить не менше 3% ВВП, якщо Росія не продовжить транзит. Також Вітренко додав, що для України такі фінансові збитки будуть дорівнювати втраті можливості фінансування української армії.

Нагадаємо, що в середині липня вже була одна зустріч у тристоронньому форматі, яку очолив Міністр закордонних справ Павло Клімкін. За заявою російської сторони переговори пройшли в діловому ключі й конструктивно.
Суперечка про транзит газу почалася після того, як українська сторона подала на «Газпром» до Стокгольмського арбітражу.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*