В ЄС одностатеві шлюби стали підставою для отримання посвідки на проживання

фото: nashagazeta.ch

ВВС повідомляє, що Європейський суд ухвалив визнавати всім країнам ЄС одностатеві шлюби як привід для отримання посвідки на проживання одного з подружньої пари, який не є громадянином Євросоюзу.

Приводом для прийняття цього рішення послужила ситуація з відмовою румунської влади в наданні посвідки на проживання одному з подружньої пари з американським громадянством в одностатевій парі.

Румун Адріан Коман у зв’язку з забороною в своїй країні на реєстрацію одностатевих шлюбів, узаконив відносини з американцем Клеймом Гамільтоном у Бельгії.

Нова постанова Європейського суду свідчить, що термін «подружжя» є гендерно-нейтральним і обов’язковим для всіх країн ЄС. Виключення не поширюється навіть на країни, де одностатеві шлюби заборонені законодавчою базою.

Країни Європейського союзу мають право вводити обмеження в реєстрації одностатевих шлюбів, проте тепер їм забороняється перешкоджати свободі проживання громадянина ЄС, відмовляючи надавати його одностатевому партнеру, який не має громадянство країни ЄС, супутнє право проживання на їх території.

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*