В НБУ в черговий раз підвищать облікову ставку

фото: ru.slovoidilo.ua

Керівник Нацбанку Яків Смолій інформує, що в НБУ вже в цю п’ятницю в черговий раз підвищать облікову ставку ще на половину відсотка. Таким чином, облікова ставка буде складати 18%. Такі заходи вживаються з метою вирівняти інфляцію до межи цільового діапазону вже до кінця наступного року.

Він зазначив, що з початку поточного року рівень інфляції стабільно знижується. Однак, все ж існує низка ризиків, які зможуть перешкодити цим тенденціям. При цьому, жорсткість монетарної політики, а також підняття облікової ставки дозволить згладити вплив ризиків та стабілізувати рівень інфляції у допустимих межах вже до кінця наступного року.

Підкреслимо, що Нацбанк підвищує облікову ставку вже в шостий раз. Так ще в минулому році облікова ставка становила дванадцять з половиною відсотків річних, але вже до вересня поточного року вона зросла до вісімнадцяти відсотків.

У той же час, будь-які зміни, пов’язані з обліковою ставкою, виступають певним сигналом для банків у визначенні відсотків за вкладами та кредитами.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*