Петра Порошенка звинуватили у неприйнятті виборчого закону

фото: samopomich.ua

В інтерв’ю кореспонденту інформвидання UA1 заступник голови ВРУ Оксана Сироїд повідомила, що чинний український голова Порошенко всіляко перешкоджає реалізації реформи виборчого законодавства держави.

Основною причиною таких дій є те, що зараз президент може просувати «своїх» людей, оскільки володіє адміністративним ресурсом. Заступник голови підкреслює, що чинне виборче законодавство було сформовано ще при правлінні екс-президента Януковича. Воно створювалося для того, щоб президент за допомогою адмінресурсу зміг сформувати парламент, який сам і контролював. Звичайно, неодноразово озвучувалися обіцянки, що виборчий закон буде підлягати реформуванню, але на ділі чинний президент, швидше за все, зрозумів всі переваги такого закону. З огляду на це, у нього немає жодної причини, щоб сприяти реформуванню виборчого законодавства.

Сироїд зазначила, що самі парламентарії згодні змінити закон і ввести пропорційну систему виборів. Однак фракція, яка має найбільше голосів (130) підконтрольна президенту, а без цих голосів прийняти реформу неможливо.

Сироїд також зазначила, що мажоритарна система зараз дозволяє просувати тих людей, які володіють не підтримкою населення, а підтримкою адміністративного ресурсу. Таким чином, президент за допомогою даного ресурсу може просувати «своїх» людей. Однак вона підкреслила, що велика кількість парламентаріїв все одно буде боротися за те, щоб ввели пропорційну систему.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*