Гройсман має намір боротися із сірою зайнятістю

фото: images.unian.net

Голова українського уряду Володимир Гройсман заявив, що міністри виступили з ініціативою стосовно прийняття та виконання надалі низки заходів щодо припинення тіньового ринку праці. Такі заходи будуть прийняті для того, щоб забезпечити захист прав працівників. Крім цього дані заходи будуть спрямовані й на захист соціальних виплат працівникам, після того як вони досягнуть пенсійного віку.

Гройсман підкреслив, що причиною подібних ініціатив стали не тільки відомі випадки, коли порушувалися права працівників, але й той факт, що представників відповідних інспекцій просто не пускають з перевіркою на підприємства. При цьому в уряді підкреслюють, що найбільш проблемними сферами виявилися торгівля, ресторанний бізнес, будівництво, а також охоронні послуги. Саме в цих сферах найчастіше зустрічаються неоформлені працівники або ж ті, яких оформили з порушеннями. Зазначено, що подібні випадки найчастіше зустрічаються в Одеській, Харківській, а також в Івано-Франківській областях.

Український прем’єр підкреслив, що невиконання положень закону – це не тільки серйозне порушення прав працівників. Від таких дій страждають й державний бюджет з пенсійним фондом. Гройсман відзначив, що зараз суму дотацій до пенсійного фонду можна прирівняти до суми державного боргу. На сьогодні в країні намагаються зберегти кожну копійку, саме тому уряд буде боротися й з неофіційним працевлаштуванням. Він підкреслив, що для цього потрібно розробити низку заходів, за допомогою яких будуть проводитися перевірки на підприємствах. При цьому підприємствам дадуть місяць для того, щоб вони виконали всі приписи законодавства.

Зазначимо, що згідно з даними Держпраці, на сьогодні чисельність працюючих громадян в державі сягає шістнадцяти мільйонів чоловік.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*