ЄС направить кандидата для відбору суддів в Антикорупційний суд

фото: media.slovoidilo.ua

Дипломатичний представник Європейського Союзу Хюг Мінгареллі інформує, що найближчим часом у ЄС запропонують свого кандидата у Громадську раду міжнародних експертів, який повинен буде допомогти у виборі суддів до Вищого антикорупційного суду. Дипломат вважає, що для того, щоб нова структура змогла виконувати свої функції справедливо та на належному рівні, необхідно проводити відбір суддів чесно та відкрито. Така рада повинна обрати найбільш кваліфікованих та незалежних суддів.

Водночас, керівник антикорупційної ініціативи Євросоюзу Ека Ткешелашвілі зауважила, що до ради необхідно відібрати найбільш професійних фахівців, які мають належну репутацію та досить значний досвід роботи в цій сфері. Вона уточнила, що експерти повинні будуть всю увагу приділити реалізації процесу відбору суддів, аби він був максимально прозорим. Особливу увагу потрібно звернути на компетенцію та професійність всіх кандидатур у судді.

Відзначимо, що вчора в Румунії глава Мін’юсту запропонував нову кандидатуру на посаду керівника Національного антикорупційного управління, після суперечливого звільнення з посади Лаури Ковеші. Даною кандидатурою виступила Адіна Флоря, яка обіймає посаду прокурора в румунському місті Констанца. Прийняти рішення щодо призначення її на пост голови Національного антикорупційного управління повинен румунський президент.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*