Гройсман: ціни на газ доведеться підняти для повернення держборгу

фото: www.volyn24.com

Гройсман заявив, що для повернення держборгу владі доведеться підняти ціни на газ

Український прем’єр Гройсман виступив із заявою про те, що зростання газових тарифів – це крок, на який змушена піти українська влада для того, щоб реалізувати виплати зовнішнього державного боргу. І підкреслив, що не він першим підписав зобов’язання про підвищення тарифів. Вперше це було зроблено у 2009 році. Проте влада змушена приймати такі рішення для того, щоб отримувати фінансування, а також повертати державну заборгованість. При цьому голова уряду наголошує, що ні він, ні громадяни його не брали.

Гройсман додав, що зараз уряд має виділяти великі суми на погашення зовнішнього боргу, при цьому країна потребує міжнародних позик.

У той же час в НБУ вважають, що в цьому році газові тарифи для населення зростуть на 25%, а наступного року – ще на 15%. При цьому зміна цінової політики по газу для українських громадян – це ключова умова МВФ для надання чергового траншу.

Ще в понеділок екс-прем’єр Юлія Тимошенко звернулася до ВРУ з закликом про розпуск Кабміну, якщо той все ж таки прийме рішення про зміну цінової політики по газу для жителів, тим самим виконавши вимогу МВФ. Однак Гройсман підкреслив, що підвищення цін на газ неминуче.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Спасибі за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*