Українські бійці обдурені в черговий раз

фото: twitter.com

Українським військовим зобов’язані доплачувати за знищену або захоплену техніку ворога, за успішно виконану бойову задачу, плюс по тисячі гривень на добу під час бойових дій. Проте зараз майже нереально отримати гроші за захоплення або знищення техніки противника, тому що бої на близьких відстанях, як це було у 2014 році, вже майже не ведуться. До того ж мало знищити ворожу техніку ще ж треба довести, що ти її знищив, а це в рази ускладнює ситуацію.

«Уявіть собі: йде танк, один наводить на нього гранатомет, а інший – з фотоапаратом», – розповідають бійці. Крім фото і відео – фіксації, потрібно ще встигнути, написати звіти і заповнити журнали (журнал підрозділу, журнал бригади, журнал сектора) і передати в Київ. Якщо ж у заповненні допущені помилки – гроші не виплатять.

В одному з наказів Міністерства оборони є перелік техніки, за яку військові повинні отримувати грошову винагороду. Так, за підстрелений або захоплений автомобіль платять більше 12 тисяч гривень, за БТР – 43 тисячі гривень, знищений танк коштує майже 49 тисяч гривень. Більше можуть заплатити тільки за корабель першого рангу – 245 тисяч гривень.

Втім, ці гроші існують тільки в наказах і на паперах, а в реальності солдати їх не бачать. Щоб отримати належну винагороду треба відкласти зброю, взяти в руки папір і ручку, заповнити масу журналів, звітів і тільки після цього, можливо, отримати гроші. І то не факт.

Танкіст Олексій Сенюк розповів, що під час боїв під Дебальцеве підбили 10 танків ворога, заповнили всі журнали і звіти, і навіть притому, що у них були безперечні докази, грошей вони так і не отримали. Хоча, напевно, хтось з “великих зірок” за рахунок простих рядових профінансував свій “гаманець”…

Виходить, що вороги не лише на передовій, але і в тилу…

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*