Позови України у судах року, – МЗС

фото: news.sky.com

Заступник голови МЗС Олена Зеркаль та її радник Тарас Качка в інформвиданні ZN.UA інформують, що затвердження договорів з Росією щодо Азова та Керченської протоки виступає у вигляді поразки української сторони. Вони підкреслюють, що концепція внутрішніх вод ніколи не реалізовувалася. Що ж стосується інших прав, то вони так й втілюються кожною державою на своїй частині Азовського моря. Реалізація цих прав здійснювалася завдяки Конвенції ООН. Російська Федерація завжди досягала своїх цілей, використовуючи силові загрози, а Україна змушена була підписувати угоди про внутрішні води Азова та Керченської протоки.

У той же час, представники МЗС звертають увагу, що трибуналу ООН знадобиться понад рік на розгляд позову української сторони проти РФ за те, що та не дотримується положень конвенції ООН. Вони також нагадали, що українська сторона подала позов ще два роки тому, однак в суді запропонували розділити його на дві частини. Перша була присвячена саме юрисдикції, а друга – вже розглядала порушення по суті.

Однак Росія ще в травні направила до суду свої заперечення, в яких основна увага приділялась тому, що акваторія Азова та Керченська протоки – це внутрішні води країн, тому суд не має компетенції для розгляду цієї справи.

У МЗС зазначають, що для з’ясування компетенції суду, арбітри будуть детально дослідити всі двосторонні угоди країн. При цьому, рішення можна очікувати на протязі дванадцяти, а то й п’ятнадцяти місяців.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Серафима Захаренко

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*