Єврокомісія планує збільшити протидію відмиванню грошей

фото: Ukranews.com

Європейська комісія планує передати Європейській банківській асоціації ресурси, щоб підвищити ефективність розслідування відмивання корупційних коштів, інформує видання «Financial Times».

Також Європейська комісія має намір наділити повноваженнями прокуратури ЄС, щоб вона могла з 2025 року порушувати кримінальні процеси щодо фінансування терористичних організацій. Подібні заходи вживаються, щоб з’ясувати походження 30 млрд доларів, які опинилися в ЄС з Росії. Відповідальність за протидію відмиванню знаходиться на національних регуляторах.

Зараз прокуратура ЄС може не тільки займатися розслідуванням злочинів, які відносяться до махінацій з бюджетом держав Європи, а й ініціювати кримінальне переслідування порушників. Цю ідею підтримали 22 держави з 28.

Великобританія одна з перших ініціювала перевіряти гроші, які приходять з СНД, тому в березні минулого року почала переглядати російські кошти у своїх банках. В тому ж році подібну перевірку організувала і Франція. Парламент Великобританії в травні представив звіт про корупцію громадян Росії та заявив, що планує озвучити їх імена. У Російській Федерації відзначили, що британська боротьба проти відмивання грошей є «дволикою».

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за ВАШ інтерес до “Україна Реалії”!

Ілля Ветров

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*