Сьогодні – всесвітній день запобігання самогубствам

фото: greenbelarus.info

Кожні 40 секунд у світі хтось зводить рахунки з життям. Така жахлива статистика – вражає. Адже кількість людей, які гинуть через самогубства сьогодні у світі, більше, ніж кількість загиблих у військових конфліктах. За останні 45 років ця цифра зросла на 60% і зараз складає близько 800 тисяч смертей на рік. Самогубство – одна з трьох головних причин смерті людей у віці 15-44 роки, та друга – серед дітей і молоді у віці 10-24 років.
Не втішна ситуація і на Україні – лише за минулий рік рахунки з життям звели 6,5 тисяч українців. При цьому, спроб самогубства приблизно у 20 разів більше.

У МОЗ закликають: від невиправного завжди можна врятувати! Розпізнати людину, яка перебуває на межі самогубства, не складно: вона уникає спілкування, постійно засмучена, страждає на депресію, має низьку самооцінку та невпевнена у собі. Також причиною самогубства можуть стати наркотики, алкоголь чи тяжкі хвороби – онкологія, ВІЛ чи неврологічні розлади.

Допомогти такій людині можна завдяки підтримці та увазі близьких друзів та сім’ї. Потрібно залучити людину до суспільного життя, допомогти створити цікаве та правильне дозвілля, надати можливість перейнятися духовними, культурними та етичними цінностями. Найважливіше – вчасно розпізнати проблему та оточити людину щирістю, співчуттям, розумінням та підтримкою.

Особливої уваги потребує змінення поведінки у дітей та підлітків. Дуже важливо прислухатися до будь-яких негативних змін у поведінці дітей, та, якщо дитина починає говорити про самогубство чи власну непотрібність, часто перебуває на самоті, не хоче спілкуватись з іншими чи перестає стежити за собою – потрібно зробити усе, аби повернути їй цікавість до життя.

Бережіть себе і близьких, і пам’ятайте – що людське життя має найбільшу цінність, з якою ніщо і ніколи не зможе порівнятися!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*