Коли в Україні з’являться електронні підручники

фото: Newsroom.publishers.org

Шкільний портфель п’ятикласника вже давно є об’єктом дискусій серед медичних фахівців, батьків та школярів. Адже носити до школи 6-7 підручників щодня – по одному на кожен предмет, а ще – зошити, письмові приладдя, спортивну форму та обід – не легка задача навіть для дорослого. А для дитини, організм якої ще не сформовано, завелика вага може стати причиною захворювань – таких, як деформація суглобів, сколіоз, грижа чи плоскостопість.

«Для дітей початкової школи вага рюкзака не повинна перевищувати 10 % ваги тіла. Для старшого віку – 15 %. Порожній рюкзак має важити не більше 700 грамів. Він повинен щільно лежати на спинці дитини, бути ортопедичним, ширина не має перевищувати ширини плечей дитини» – розповідає про основні правила шкільного портфеля лікар спортивної медицини, Мирослава Кузюк.

У Міносвіти батькам пропонують переходити на електронні підручники. Такі вже є в мережі інтернет для всіх класів, окрім 3, 6 та 11. Проте питання переходу на електронні підручники по всій країні все ще залишається суперечним. Адже у деяких країнах, де впровадили таку форму підручників, вирішили повернутися до паперових книг. А ще, для подібного руху потрібне значне фінансування – для обладнання шкіл необхідною технікою.

Тому батькам залишається розв’язувати проблему важких наплічників самотужки – купувати електронні книжки та планшети, допомагати носити рюкзак до школи, чи роздруковувати електронні варіанти книжок щодня. Також діти можуть домовлятись носити підручники по черзі – по половині книжок кожному учню, які сидять разом за однією партою.

Натомість вчителі не завжди схвалюють електронні гаджети, адже діти часто відволікаються на уроках, займаючись у них своїми справами, що заважає навчальному процесу. До речі, електронні підручники можна завантажити на сайті Міносвіти за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/pidruchniki/elektronni-pidruchniki

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*