Експерти: у скільки обійдеться Україні НАТО

фото: Ideologs.com

У зв’язку з Президентським законопроектом, який декларує вступ України до складу НАТО, виникає питання витрат Києва на приведення армії до стандартів Альянсу.

Як відмічає низка експертів, такий перехід вимусить витратити значні кошти. Мінімальна сума перебудови ЗСУ під стандарти НАТО обійдеться у 4 – 6 мільярдів доларів США (на протязі від 5 до 10 років), загалом треба буде витратити 25 мільярдів доларів впродовж 10 – 12 років після вступу. Крім того, Київ буде сплачувати внески – щорічно 2 відсотки від ВВП країни.

Коментуючи питання переозброєння, військовий експерт Ігор Романенко, який має звання генерал-лейтенанта, відзначив, що треба визначитися, якого технологічного рівня буде українська армія, коли відбудеться вступ до НАТО. Практично всі держави, які колись входили до Варшавського договору, прийшли до Альянсу з радянською зброєю, але поступово модернізували його заради відповідності стандартам Альянсу.

У свою чергу військовий експерт Олег Жданов навів приклад Чорногорії, яка не проводила необхідні реформи під час вступу до НАТО, лише пообіцявши, що виконає все заплановане у майбутньому. Це не завадило прийняти цю балканську країну до Альянсу, підкреслює експерт.

Іншим питанням залишається військово-політичний аспект. Треба змінювати всю систему збройних сил, а реформи повинні переробити статути, особливо у частині прав та обов’язків солдат, вважає Олег Жданов. В арміях більш розвинених країн військовослужбовець має право оскаржити порушення його прав, але в Україні спроби переписати військовий статут закінчилися, тільки почавшись, нагадує експерт, додаючи, що такі зміни не вигідні насамперед генералітету ЗСУ.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Микола Ткачук

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*