Хроніка подій кримського Чорнобиля

фото: polymers.com.ua

Вночі з 24 на 25 серпня в місті Армянськ сталася хімічна катастрофа. Місцеві жителі стали нарікати на різкі запахи хімікатів, а саме місто поринуло у легкий туман.

Двадцять сьомого серпня, вранці, люди виявили маслянистий рудуватий наліт на своїх автомобілях. Подекуди сліди випаленої рослинності. І ось тоді народ сповнився підозрами – можливо до викидів таких речовин, як діоксид титану і сірчана кислота, причетний розташований неподалік хімічний завод?

У Криму підтвердили їх побоювання лише тридцятого числа, офіційно заявивши, що на заводі “Кримський Титан” сталося ЧП – у зв’язку з малою кількістю опадів, відстійники підприємства почали активно випаровуватися і в повітря випарувався сірчаний ангідрид.

Тридцять першого серпня вулиці і громадські будівлі Армянська вже активно оброблялися спецрозчином. Росспоживнагляд запевняв, що ніякої загрози життю немає і можна дихати спокійно, але дані за забрудненням (у відповідності з санітарними нормами), так і не оприлюднила “турботлива” влада.

На даний момент отруєння діагностували у тридцяти семи українських прикордонників і п’ятнадцяти дітей з довколишніх районів. Симптоми у всіх схожі: різь в очах, першіння в горлі. Медики впевнені, що причиною послужили викиди з кримського хімзаводу.

Станом на сьогоднішній день, ситуація трохи покращилася, завдяки дощам, які пройшли в Криму. Проте, лікарі радять жителям навколишніх сіл тимчасово залишити свої будинки, поки ситуація повністю не стабілізується.

Україна Реалії – найактуальніші новини України

Дякуємо за Ваш інтерес до «Україна Реалії»!

Додатково

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.


*